LinksLinked

Ülkenin En İyi Anonim Haber Sitesine Hoş Geldiniz

Bir YouTuber RTX 3070 Ekran Kartının Hafızasını 2 Katına Başarıyla Çıkardı !

Daha önce RTX 2070 ekran kartının hafızasını 2 katına çıkarmayı deneyen VIK-on, bu fikrini RTX 3070 ekran kartında başarıyla gerçekleştirdi. Ekran kartı, RTX 2070’in aksine stabil bir şekilde çalıştı.

Bu işlem sonucunda orijinalde 8 GB olan NVIDIA GeForce RTX 3070 ekran kartı, 16 GB’lık bir ekran kartına dönüştü. VIK-on, ekran kartının çalıştığını yüklediği son videoda 3DMark üzerinde yaptığı testle gösterdi. Ekran kartı, bu testte 13.783 puan elde etti. AMD Ryzen 7 3700X ile teste giren bilgisayarın genel performansıysa 12.925 olarak ölçüldü.

Bir Kullanıcının Yorumu İse ;
“Gerekli bilgi verilmemiş ancak, daha hızlı bellekler mi kullanıldı kullanıldıysa okey ancak aynı hızda ya da daha düşük bellekler kullanıldıysa 1 tık gereksiz. Mining için iyi olabilir ancak 12gb+ yiyen oyunlar oynamıyorsa gereksiz risk. Bu arada işlem sanıldığı kadar zor değil yıllardır rami i anakarta lehimli macbooklara yapılan işlem ile aynı işlem sadece PCB daha küçük ve kullanılan ürünün kalitesi yüksek, başta da belirttiğim gibi standart olarak gelen hafızaların aynısı kullanıldıysa risk yok zaten.”