LinksLinked

Ülkenin En İyi Anonim Haber Sitesine Hoş Geldiniz

HAVELSAN Simülasyon Teknolojilerinde Dünyada ‘MARKA’ Olmuş Bir Kuruluşumuz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı ziyarette HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker ile Genel Müdür Mehmet Akif Nacar karşıladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ı ziyarette HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker ile Genel Müdür Mehmet Akif Nacar karşıladı.

Varank, şirketin projelerine ilişkin gerçekleştirilen sunumun ardından Simülasyon, Otonom ve Platform Yönetim Teknolojileri Merkezi‘nde Sanal Bakım Eğitim Sistemi, F-16 Simülatörü, Airbus A320 Tam Uçuş Simülatörünü inceledi.

HAVELSAN tarafından geliştirilip üretilen sistemler hakkında bilgi alan Varank, Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü ile atış yaptı ve 600 metre uzaklıktaki hedefi başarıyla vurdu.

Sadece Türkiye’de değil, dünyada da marka

HAVELSAN ziyaretine ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan Varank, şirketin mevcut projeleriyle bakanlığın bağlı kuruluşu TÜBİTAK ile gerçekleştirdiği projeleri ele aldıklarını anlattı.

Uluslararası iş birlikleri devam edecek

Varank, HAVELSAN’ın Ankara’daki yeni tesis çalışmalarına değinerek, bu tesisin açılmasıyla şirketin daha da başarılı işlere imza atacağını anlattı.

Bize söz söylemek pek düşmez lakin simülasyon baya eski tür görünüşü sahip.
Türkiye’de bir sürü 3D modelleme uzmanı var ve bunlar bir sürü oyun şirketine ve böyle 3D simülasyon kullanmak isteyen askeri birlikler için satış yapıyorlar. Gençlerimize bir ümit olmak için belli bir ödül konulup yada işe alınıp gençlere “TÜRKİYEMDE GENÇLERE İŞ VAR ARKADAŞ” demeleri sağlanabilir.
Saygılarımlar…. Furkan

Fotoğraf Kaynak ; https://www.aa.com.tr
Anonim Haber LinksLinked.com

Lütfen haberlerimizi çalıp kendinizinmiş gibi paylaşmayın ! Kaynaklarımız Belli “Anadolu Ajansı” Tek Birlikte olduğumuz haber sitesi Haaber.net dir. Kopyalamayın. Özgün OLUN.