LinksLinked

Ülkenin En İyi Anonim Haber Sitesine Hoş Geldiniz

Twitteri Hackleyen Graham Ivan Clark’a 3 Yıl Hapis!

Twitter Hacklendi
2020 Haziran ortalarında Twitter , tarihinin en büyük saldırısına uğradı . Sonra halka açık kişilerin, şirketlerin, kripto para borsalarının birçok hesabı tehlikeye atıldı.

2020 Haziran ortalarında Twitter , tarihinin en büyük saldırısına uğradı . Sonra halka açık kişilerin, şirketlerin, kripto para borsalarının birçok hesabı tehlikeye atıldı. Kurbanlar arasında Bill Gates, Elon Musk, Jeff Bezos, Joe Biden, Barack Obama, Warren Buffett, Kanye West, Kim Kardashian, Apple ve Uber, en büyük kripto para borsaları CoinDesk, Binance ve Gemini vardı. Toplamda 130 hesap saldırıya uğradı ve bunların 45’i başarıyla sıfırlandı.

Hesapların ele geçirilmesinden sonra, dolandırıcılar klasik dolandırıcılık planına göre hareket ettiler: ünlü insanlar ve büyük şirketler adına, onlara küçük bir miktar kripto para göndermelerini istediler, aldıkları miktarı ikiye katlayıp iade etme sözü verdiler.

Çelişkili bir şekilde, 2020’de bile Bill Gates, Elon Musk ve diğer tanınmış şirketlerin ve şahsiyetlerin aniden bitcoin dağıtmaya başladığına inanan birçok insan vardı. Sonuç olarak, dolandırıcılar bu şekilde yaklaşık 13 BTC, yani yaklaşık 120 bin dolar “kazandılar”.

Olaydan kısa bir süre sonra, Amerikan kolluk kuvvetleri bu saldırının ana “ideolojik beyninin” tutuklandığını duyurdu. Florida’dan, Kirk takma adıyla internette tanınan Graham Ivan Clark adlı 17 yaşındaki bir genç olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca FBI, IRS, Adalet Bakanlığı ve Gizli Servis tarafından yapılan ortak bir soruşturma, Clark’ın suç ortaklarının belirlenmesine yardımcı oldu. İki genç daha böyle adlandırıldı: 19 yaşındaki Mason “Chaewon” Sheppard İngiltere’den ve 22 yaşındaki Nima “Rolex” Fasely Florida.

Bu hafta, 18 yaşındaki Graham Ivan Clark anlaşmayı kabul etti ve birden çok suçlamayı kabul etti (iletişim dolandırıcılığı, kimlik dolandırıcılığı ve yetkisiz bilgisayar erişimi dahil).

Şimdi üç yıl hapis yatacak ve ardından üç yıl daha gözetim altında şartlı tahliye edilecek. Eyalet yasalarının çocuk suçlulara izin verdiği maksimum yıl altı yıldır, ancak Clark tahliye edildikten sonra şartları ihlal ederse, yetişkin olarak on yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Clark’ın parmaklıklar ardında geçirdiği yedi buçuk ay, önümüzdeki üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yani sonuç olarak Clark, 23 yaşına geldiğinde 2026 ortasına kadar gözetim altında olacak.

Clark’ın avukatları, Twitter’a yapılan saldırı sonucunda elde edilen tüm kripto para biriminin zaten kolluk kuvvetlerine aktarıldığını doğruladı.


LinksLinked.com